1393/06/19  12:36 ق.ظ    ویرایش: 1393/06/23 10:56 ق.ظ

به موازات ِچالش ِسطل ِیخ، چند وقتی است حرکت ِاجتماعی ِجالبی، در میان ِدوستان ِکتاب‌دوست ِوبلاگستان ، به نام ِ چالش ِمعرفی ِکتاب پیدا شده. خانم ِپیسکو - وبلاگ ِمن‌نویس- (pisko.blogfa.com) هم لطف کردن و من رو هم به این چالش دعوت کرد. اصل ِماجرا اینه که من هم باید کتاب ِپیش‌نهادی ِخودم رو معرفی کنم و سه نفر رو به این چالش دعوت می‌کنم. همین‌جا از خانم ِپیسکو تشکر می‌کنم.

روشنه که شناخت ِکاملی از مخاطبین ِاین وبلاگ دارم؛ پس برای ِمعرفی ِکتاب، سعی‌کردم کتابی که معرفی می‌کنم تا اونجا که ممکنه، مخاطب ِعام داشته باشه. البته که هیچ کتابی وجود نداره که همه اون رو بپسندند.

من به جای ِیک کتاب، دوکتاب معرفی می‌کنم.

 

و اما کتاب‌های ِپیش‌نهادی ِمن

وقتی رمان ِ"و نیچه گریه کرد" رو می‌خواندم(تابستان ِپارسال) واقعن بهره بردم. موضوع ِکتاب طوری است که به نظرم هرکسی،دست‌کم درگیر بخشی از چنان مسایلی هست. کتابی است به نویسنده‌گی ِاروین یالوم، مدرس ِروان‌درمانی ِدانشگاه ِاستانفورد که در سال ِ1992 منتشر شده و مه‌شید ِمیرمعزی به فارسی برش گردانده و نشر ِنی چاپ‌اش کرده. ملموس‌بودن مطالب ِکتاب و انسان‌شناسی‌اش برایم جالب بود. ترجمه‌های ِمختلفی ازین کتاب در بازار هست: وقتی نیچه گریست، وقتی نیچه گریه کرد ووو.

http://ashteroh.mihanblog.com/post/3



کتاب ِدومی که موقع ِخواندنش(تقریبن سه سال ِپیش) انرژی ِمثبت و امید ِزیادی به من داد، کتاب ِمقالات ِمولانا بود. این کتاب در واقع همان کتاب ِمعروف ِفیه ِمافیه ِمولوی است که تقریبن همه‌مان اسم‌ش رو در کتاب‌های ِادبیات ِدبیرستان دیده‌ایم. نشر ِمرکز چاپ ِشسته‌رفته‌ای از اون کتاب منتشر کرده. مقالات ِمولانه خیلی روان نوشته شده؛چون در واقع متن ِپیاده شده‌ی سخنان ِمولاناست. و همه‌ی واژگان ِدشوار هم توضیح داده شده. این کتاب به‌تر از چیزی بود که فکرش رو می‌کردم.

 

و دعوت می‌کنم از

1-     سید امیر ِسادات موسوی، نویسنده‌ی وبلاگ ِدلهُره‌های ِخودنویس (delhore.blogsky.com)

2-     بانو صفورا، نویسنده‌ی وبلاگ ِآشنای ِدیرین (ashnayedirin3.blogfa.com)

3-     و خانم ِفرزانه، نویسنده‌ی وبلاگ ِدنیای ِزیبای ِمن (fparsay.blogsky.com)

سه دوستی که فکر کردم احتمالن در سه زمینه‌ی مختلف کتاب معرفی خواهند کرد.

   


نظرات()  
ستاریان
1393/06/21 04:53 ب.ظ
سلام آقا اشکان
روز و روزگارتون خوش باشه و ممنون از بابت معرفی کتاب من از نیچه کتاب چنین گفت زرتشت رو دارم اما راستش نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم
پاسخ فروردین ... : سلام
هم‌چنین شما

درسته. منم همین‌طورم. فهم ِکتابای ِنیچه ساده نیست.
این کتابی که توی ِاین پست صحبت‌اش شد،نویسنده‌اش اروین یالوم است. در کل کتابیه در زمینه‌ی روان‌شناسی؛ و نه فلسفی. در واقع از آن کتاب‌های ِسنگین ِنیچه‌ای نیست. نیچه خودش سوژه‌ی دست ِنویسنده‌ی شده برای ِیک داستان. نیچه و دکتر برویر شخصیت‌های ِاین داستان‌اند و هرکدام تیپی از آدم‌ها رو نماینده‌گی می‌کنند.

قبلن یه پست درباره‌ی این کتاب نوشته بودم:
http://ashteroh.mihanblog.com/post/3
آرتمیس بانو
1393/06/19 09:46 ق.ظ
حرکت بسیار زیباییه.منم به این چالش دعوت شدم.کتابهایی هم که معرفی کردین خوندم.به حسن انتخابتون تبریک میگم.
پاسخ فروردین ... : برای ِمنم جالب بود
خیلی خوبه. ممنونم لطف دارین

فروردین

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات